Navigace: Home

Vítejte na stránkách Základní školy Blatnice

Základní škola v Blatnici je typickou vesnickou školou s jednou třídou v každém ročníku, se školní družinou a jídelnou. Budova školy byla postavena v roce 1926 podle projektu významného plzeňského architekta Hanuše Zápala.

Základní škola Blatnice

Plavecký výcvik
Již 3. rokem se žáci 2. a 3. ročníku ZŠ Blatnice zúčastňují plaveckého výcviku v bazénu Plzeň - Lochotín. Během 10. lekcí jsou žáci vedeni zkušenými plaveckými cvičiteli. Dle svých schopností plavou ve 4 družstvech. Výuka trvá hodinu a 30 minut a je vždy ukončena 10 minutovým volným plaváním. Každé pondělí se těšíme.

18. Únor 2020

Vážení strávníci, rodiče a žáci,
vzhledem k neustálému zdražování potravin a současně i potřebě plnit předepsané dávky spotřebního koše, je naše školní jídelna nucena navýšit stravné o 2,- Kč, a to od 1.1.2020.

Veškeré ceny a navýšení obědů můžete stahovat v níže uvedeném odkazu.

15. Prosinec 2019 | Nový ceník obědů

Olympijský trénink
Dne 3.10.2019 na ZŠ v Blatnici v tělocvičně proběhla akce pojatá jako sportovní tréninkový den. Zúčastnil se ho jeden z ambasadorů SAZKA Olympisjkého víceboje Michal Navrátil. Na různých stanovištích byly pro žáky připraveny hry zaměřené na rozvoj olympijských hodnot (PŘÁTELSTVÍ – RESPEKT – EXCELENCE), které vedly další členové týmu víceboje.

Foto Sazka zde: http://www.sazkaolympijskyviceboj.cz/fotogalerie/olympijsky-trenink-s-michalem-navratilem-na-zs-blatnice

3. Říjen 2019 | Více foto

Losování podzimních Olympijských tréninků a Sportovních dnů
Zdánlivě nesourodá dvojice sportovců se 7. května sešla v sídle Českého olympijského výboru, aby naplnili společný cíl. Z celkem 248 škol z celé republiky, které splnily podmínky pro losování podzimních Olympijských tréninků a Sportovních dnů, vylosovali handbiker Jan Tománek a zápasnice Adéla Hanzlíčková seznam těch vítězných, kam začátkem dalšího školního roku vyrazí známí čeští sportovci rozhýbat stovky žáků.

28. Červen 2019 | Více info

Hejtmanův pohár
Hejtmanův pohár je soutěž, ve které spolu zápolí jednotlivé školy a jejich žáci ve zdolávání tzv. opičí dráhy. Zapojit se mohou všechny základní školy a nižší ročníky víceletých gymnázií (prima, sekunda, tercie, kvarta) z každého kraje České republiky. Soutěží se ve 14 krajích, o 14 nejlepších krajských škol a 14 pohárů hejtmana. Cílem soutěže je u dětí a mládeže podpořit zdravý životní styl a pozitivní vztah k pohybovým aktivitám.

28. Červen 2019 | Více info

28. Červen 2019

Moje cesta na svět Plus
Dne 11. 3. 2019 proběhl v naší škole preventivní program Moje cesta na svět Plus. Zúčastnili se jej žáci 5. třídy. Program navazoval na prevenci v minulém školním roce. Tehdy proběhl program Moje cesta na svět. Zákonní zástupci žáků obdrželi předem informaci o obsahu programu a doma společně se svými dětmi vypracovali domácí úkol.

11. Březen 2019 | Více info

Preventivní program Dental Prevention
Preventivní program Dental Prevention je zaměřen na vzdělávání v oblasti dentálního zdraví. Cílem tohoto projektu je naučit děti, jak správně pečovat o zuby a dásně. Program se skládá z teoretické části, vysvětlující důležitost péče o zuby a dásně, ale také z praktické části s interaktivním zapojením účastníků tréninku a z praktického nácviku správných technik čištění. To vše pod vedením odborných školitelů, kteří jsou vybíráni z řad studentů zubního lékařství.

14. Únor 2019 | Více info

Projekt Kraje pro bezpečný internet zná své vítěze

Vyhlášení vítězů a předání cen úspěšným řešitelům soutěžního kvízu a vítězným školám s nejvyšší účastí jejích žáků v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet se uskutečnilo v sále zastupitelstva na krajském úřadě v Plzni.

23. Leden 2019 | Více info zde

Pilsfree